zsburesova

Další web používající WordPress

COME AND SHOW 2016

COME and SHOW 2016

Úspěchy našich žáků v anglickém jazyce

V tomto školním roce se ve dnech 22. a 23. března konal jubilejní 10. ročník krajské soutěže Come and Show v anglickém jazyce, kterou organizovala ZŠ Spořická Dolní Chabry. V letošním ročníku soutěžilo asi 350 žáků z 21 základních škol. Naši žáci předvedli výborné výkony – získali jedno první místo, jedno druhé a čtyři třetí místa. Tady jsou jejich výsledky a umístění v jednotlivých kategoriích:

Kategorie „Starter“ pro žáky 1. a 2. ročníku (jednotlivci):

  1. místo za recitaci příběhu o kočičce získala žákyně 2. D

Antonie Dejlová,

kterou připravila paní učitelka Mgr. Mária Adamcová.

V kategorii „Beginner“ pro žáky 3. – 4. ročníku získal 3. místo za recitaci básně o domácích mazlíčcích žák 3. C

Kristian Skůček,

pod vedením paní učitelky Ing. Dany Beranové.

V kategorii „Beginner“ pro žáky 3. – 4. ročníku získala 3. místo za veselý příběh o pejskovi a kočičce skupina čtvrťáků:

Karolína Strieborná, Julie Sýsová, Jiří Vajnar, Tatiana Vlčková, Ema Balková a Anna Urbanová.

Skupinu připravila paní učitelka Mgr. Kateřina Jánošíková.

V kategorii „Intermediate“ pro žáky 5. – 6. ročníku jednotlivci získal 1. místo za recitaci žák 5. C

Alexis Kalaidzidis,

kterého na soutěž připravila paní učitelka Ing. Dana Beranová.

V kategorii „Intermediate“ pro žáky 5. až 6. ročníku (jednotlivci) získala 3. místo za zpěv žákyně 6. B

Agáta Kučerová

pod vedením paní učitelky Mgr. Márie Adamcové.

V kategorii „Advanced“ pro žáky 7. – 9. ročníku získal 3. místo za recitaci životního příběhu:

Michal Výborný z 9. C

pod vedením paní učitelky Mgr. Márie Adamcové.

V kategorii „Advanced“ pro žáky 7. až 9. ročníku soutěžila také skupina žáků 7. ročníku, kterou připravila paní učitelka Ing. Dana Beranová:

Martin Hlava, Kristýna Zemanová, František Havránek, Adéla Hořejší, Adam Husák, Ema Sninčáková, Anežka Turanová, Miloslav Bečka, Anna Stará, Šimon Taišl, Vojtěch Lejsek, Marie Slezáková, Tereza Najmanová a Lukáš Heřmanský.

Ti předvedli dramatizaci pod názvem Zlatá Praha. V silné konkurenci starších žáků se sice neumístili na stupních vítězů, ale svým vystoupením obohatili soutěž, pobavili diváky a přesvědčili všechny, že je angličtina baví a chtějí se v ní zdokonalovat.

Všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy děkujeme.

Děkujeme paním učitelkám, které děti na soutěž připravily. Poděkování patří i paní učitelce Mgr. Lucie Kraslové, která se žáky II. stupně připravila pro dramatizaci Zlatá Praha zajímavou a hezkou scénu.

Za předmětovou komisi anglického jazyka

Mgr. Mária Adamcová
Ing. Dana Beranová