zsburesova

Další web používající WordPress

Akce školy a školní soutěže, úspěchy žáků

Sběr – červen 2024

Sběr – říjen 2023

Mgr. Alice Plantová

Sběr – červen 2023

Ocenění žáků v 19. ročníku literární soutěže Slavkovské memento 2023

.

Matematické soutěže – úspěchy našich žáků ve škol. roce 2022/2023

COME and SHOW 2023

Úspěchy našich žáků v anglickém jazyce

V tomto školním roce se ve dnech 4. a 5. dubna konal další ročník celopražské soutěže Come and Show v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 425 účinkujících z 20 pražských základních škol. Na základě svého výkonu byli zařazeni do zlatého, stříbrného nebo bronzového pásma. Letošní účast nám přinesla mnoho skvělých výkonů a ocenění:

V kategorii „Beginner“ pro žáky 4. ročníku (skupiny) získali zlaté pásmo žáci 4. A třídy:

Anna Bouzková, Rafael Cardona, Elisa Anna Daňková, Matyáš Rudolf Herget, Sebastien Kalina, Tereza Ludnilová, Šárka Mikešová, Jan Morávek, Žofie Ogounová, Lukáš Panáček, Leontýna Perseinová, Teodor Pištěk a Amálie Šponerová za dramatizaci Owl babies.

V kategorii „Advanced“ pro žáky 7. – 9. ročníku (skupiny) získaly zlaté pásmo za recitaci básně Pretty Ugly spisovatele jménem Abdullah Shoaib žákyně:

Emma Štěpánková z 8.B a Viktorie Jeníčková z 8.B

Kategorii „Advanced“ pro žáky 7. až 9. ročníku (jednotlivci) reprezentoval

Michael Rohožka z 8.B

Za zpěv písně Call me what you like skupiny Lovejoy se umístnil ve stříbrném pásmu.

Účinkující připravila na soutěž paní učitelka Nora Cardona.

Všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy děkujeme.

Za předmětovou komisi anglického jazyka

Ing. Dana Beranová

Úspěch mladých informatiků

14. prosince se konalo finálové kolo vědomostní soutěže pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti IT (IT Slot). Žáci naší školy ze třídy 9.B – Jiří Krejčí a Matyáš Buchar obsadili krásné 13. a 17. místo z 8284 účastníků z celé republiky.

Třídu 5.B navštěvuje sportovně nadaný žák Maxmilián Suchan, který je reprezentantem ČR ve sportovním lezení. Mezi jeho poslední úspěchy patří suverénní vítězství na Mistrovství Evropy v Rakouském Imstu, vítězství na největším Evropském závodě v Rakousku v Petznu, vítězství na Mistrovství ČR, kde zvítězil jak v lezení na obtížnost, tak v lezení na rychlost, přičemž vyhrál suverénně všechny závody a tedy i Český pohár v obou těchto disciplínách. Kvůli pádu a následnému ošetřování získal druhé místo na Mistrovství ČR a v Českém poháru v boulderingu. Max leze za HO SLAVIA PRAHA, Green Trees Monkeys a je sponzorován firmou Swietelsky.

Výsledky sběru – říjen 2022

.

Úspěch našich mladých matematiků 

Dne 3. října 2022 se konala soutěž Matematický proud družstev hlavního města Prahy na gymnáziu Christiana Dopplera. Žáci prvního stupně ve složení Vojta B., David K., Anička B. a Adélka V. skončili v matematické soutěži na výborném 2. místě. Všem gratulujeme!

.

Úspěchy našich žáků v matematické soutěži PANGEA

Matematické soutěže Pangea, která je určena dětem od 4. do 9. ročníku, se i letos s nadšením účastnili žáci naší školy. Dva žáci si svými vynikajícími výkony zajistili postup do finálového kola, které se bude konat 17. června. Ze 4. C postupuje Vojtěch Bárta, který se umístil nejen na 1. místě ve své kategorii mezi žáky naší školy, ale i na obdivuhodném 4. místě z 2 202 žáků celého kraje. Stejně tak Pavel Slabý z 5. B byl první nejen mezi žáky naší školy, ale vybojoval i nádherné 13. místo z 1990 dětí celého kraje. Oběma chlapcům srdečně gratulujeme a držíme palce do národního finále!

Ve školním roce 2020/2021 roce se naši žáci účastnili soutěží a i přes složitější podmínky způsobené zavřením škol se jim podařilo umístit se ve školních kolech na předních místech a následně reprezentovat naši školu v těchto akcích:

Olympiáda v Čj

Olympiáda v Aj

Stella Justýna Nováková ze 7. B se umístila na  1.  místě v obvodním kole se 60 body

Šárka Husová z 9. třídy se umístila na 5. – 6. místě v obvodním kole s 51  body

Olympiáda v Z

Olympiáda v D

Olympiáda v M

Úspěšným řešitelem v okresním kole se stává žák, který získá z celkových 18 možných bodů alespoň 9 bodů. Soutěže se účastní i vrstevníci z víceletých gymnázií a dalších základních škol obvodu Prahy 8. Do okresního kola postoupili žáci z 5., 6. i 7. roč. a v celkové konkurenci se umístili takto.

kategorie  Z5

12. místo Ondřej Hujer s 15body  

17. místo Vojtěch Marek s 13 body

18. místo Poleshová s  9 body

kategorie Z 6

4. – 5. místo Nikodém Petr z 6. B se 17 body,

kategorie Z 7

4. místo Sarnovský Teodor ze 7. B  s 16 body

Dále se naši žáci účastnili i dalších matematických soutěží s těmito výsledky:

Matematické putování 2021 ONLINE (4. a 5. ročníky) – pořadatel Katedra matematiky a didaktiky matematiky na Pedagogická fakultě, Univerzity Karlovy v Praze

Soutěže se zúčastnily dva týmy – Burešáci a Hujeři. Celkem bylo 30 týmů. Naši žáci se umístili na 5. místě Burešáci – děti z 5. ročníku (Ondřej Hujer, Vojtěch Marek, Mariana Pexidrová) a na 21. místě Hujeři – děti ze 4. ročníku.

Matematický Klokan

Celkově se účastnilo 82 žáků. Zde jsou nejúspěšnější řešitelé z naší školy.

V kategorii Cvrček

3.C Vojtěch Bárta 90 b.
3.D Daniel Jiránek 90 b.
3.A Špimrová Karolína 81 b.

V kategorii  Klokánek

5.B Marek Vojtěch 115 b.
4.B Tomáš Havlíček 114 b.
5.C Pieš Marek 110 b.

V kategorii  Benjamín

6.C Oskar Kosour 100 b.
6.B Petr Nikodém 91 b.
6.B Tony Podjukl 90 b.

V kategorii  Kadet

9.C Žaneta Sirotková 64 b.
8.B Alžběta Holubová 63 b.
8.C Anna Březinová 52 b.

Matematické soutěže Pangea, která je určena dětem od 4. do 9. ročníků, se i letos účastnili žáci naší školy.

*

*

*

Vážení rodiče, s ohledem na koronavirovou situaci nepočítáme se sběrem v podzimních měsících. Pokud se situace zlepší, budeme Vás včas informovat. – září 2020, Alice Plantová