zsburesova

Další web používající WordPress

COME and SHOW 2017

Úspěchy našich žáků v anglickém jazyce

V tomto školním roce se ve dnech 11. a 12. dubna konal 11. ročník krajské soutěže Come and Show v anglickém jazyce, kterou organizovala ZŠ Spořická Dolní Chabry. V letošním ročníku soutěžilo asi 420 žáků z 20 základních škol. Naši žáci předvedli úžasné výkony – získali tři první místa a tři druhá místa. Tady jsou jejich výsledky a umístění podle jednotlivých kategorií:

Kategorie „Starter“ pro žáky 1. a 2. ročníku (jednotlivci):

  1. místo za recitaci příběhu o Kouzelníku Ještěrkovi získal žák 2. D

Jiří Zástěra.

V kategorii „Beginner“ pro žáky 3. – 4. ročníku získala 2. místo za zpěv písně Tam na louce žákyně 3. C

Zlata Špimrová.

V kategorii „Starter“ pro žáky 1. – 2. ročníku (skupiny) získala 2. místo za veselý příběh o Sloníkových narozeninách skupina druháků:

Emma Štěpánková, Michael Rohožka, Tereza Švertšalová, Jiří Zástěra, Viktorie Jeníčková, Tereza Znamenáčková a Adam Smolík.

Žáky 1. stupně připravila na soutěž paní učitelka Ing. Dana Beranová.

V kategorii „Intermediate“ pro žáky 5. – 6. ročníku jednotlivci získal 2. místo za recitaci žák 6. C

Filip Zummer.

V kategorii „Adavanced“ pro žáky 7. až 9. ročníku (jednotlivci) získal 1. místo za recitaci

Timotei Chulkov.

Oba dva žáci pracovali pod vedením paní učitelky Mgr. Márie Adamcové.

V kategorii „Advanced“ pro žáky 7. – 9. ročníku získala 1. místo za dramatizaci Jindřich VIII skupina žáků 8. ročníku, kterou připravila paní učitelka Ing. Dana Beranová:

František Havránek, Miloslav Bečka, Martin Hlava, Adéla Hořejší, Lukáš Heřmanský, Adam Husák, Anežka Turanová, Lucie Němečková, Anna Stará, Klára Hrdličková, Ema Sninčáková, Marie Slezáková, Tereza Najmanová, Šimon Taišl, Vojtěch Lejsek a Vojtěch Kratěna.

V kategorii „Intermediate“ pro žáky 5. – 6. ročníku soutěžili také žáci 6. ročníku, které připravovala paní učitelka Mgr. Mária Adamcová:

Karbanová Nicol, Kőnigszberger Illona, Malý Kryštof Hugo, Weldon Erik, Bělohlávek Josef, Jokelová Ema, Radová Kristýna, Sládková Valentýna, Tomanová Klára, Veignerová Nikola, Blažková Karolína, Hernová Iveta, Salvet Jakub, Siebertová Sofie – Nikol a Zummer Filip.

Ti předvedli dramatizaci pod názvem Kniha džunglí. Sice se neumístili na stupních vítězů, ale svým vystoupením obohatili soutěž, pobavili diváky a přesvědčili všechny, že je angličtina baví a chtějí se v ní zdokonalovat.

Všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy děkujeme.

Děkujeme paním učitelkám, které děti na soutěž připravily. Poděkování patří i paní učitelce Mgr. Štěpánce Pekárkové, která se žáky II. stupně připravila pro obě dramatizace hezkou scénu a skvělé rekvizity.

Za předmětovou komisi anglického jazyka

Ing. Dana Beranová