ZŠ Burešova

Základní škola, Praha 8, Burešova 14

Pěvecké přehlídky – říjen 2014

Jako každý rok, také letos patřila dvě podzimní odpoledne na našem 1. stupni zpěvu. Své umění předvedli nejprve sóloví zpěváci a potom celé hudební skupiny. Zatímco první odpoledne provázelo poslední podzimní sluníčko, týden na to se na nás obloha za okny pořádně mračila. Uvnitř však byla příjemná atmosféra, o kterou se postarali naši účinkující.
Na pódiu se střídali zpěváci i různé hudební žánry a všem se velmi dařilo. Na vše dohlížely odborné poroty složené ze zpěváků 5. tříd. Každý zpěváček dostal za velkou snahu pamětní list a malý osobní dáreček. I když již tradičně nevyhlašujeme žádné pořadí vystupujících, přeci jen si i letos vybraly poroty několik hudebníků, kterým předaly zvláštní ocenění – diplom a malý dárek pro jejich třídu.
A letos se oceněnými stali:
sóloví zpěváci na přehlídce Zpívá celá škola

  1. třídy – Simonka Havránková (1.A), Kristýnka Vajnerová (1.C), Elenka Pexidrová (1.A)
  2. třídy – Viki Hačecká (2.B), Lucka Linhartová (2.D), Anežka Riedlová (2.C)
  3. třídy – Ema Balková (3.B), Alex Jatagandzidis (3.C), Bety Havránková (3.B)
  4. třídy – Vojta Bareš (4.A)
  5. třídy – Lucka Havránková (5.A), David Shipp (5.C), Markéta Novotná (5.B)

písně hudebních skupin na přehlídce Zpívám, zpíváš, zpíváme

  1. třídy – Hlídač krav (1.A), Šla Nanynka do zelí (1.A), Nepořádný krtek (1.C)
  2. třídy – Nilský krokodýl (2.B), Ach, synku, synku (2.C), Každý mluví tak, jak umí (2.D)
  3. třídy – Když se zamiluje kůň (3.A), Dráček Paf (3.B), Moje střevíčky (3.C)
  4. třídy – Hlupáku, najdu tě (4.A), O.K. (4.B), Okolo Frýdku (4.C)
  5. třídy – Grónská zem (5.A), Září (5.C)

Fotografie z obou pěveckých přehlídek najdete ve fotogalerii.