zsburesova

Další web používající WordPress

Zpívám, zpíváš, zpíváme – listopad 2017

Po pěvecké přehlídce jednotlivců následovala další přehlídka – tentokrát pěveckých skupin. Konala se ve dvou odpoledních. Z každé třídy vystupovaly až 3 „soubory“, které předvedly postupně zpracování písní různých žánrů – od lidových, přes trampské až po populární. Některé zazněly dokonce s vlastním hudebním doprovodem či dramatickým ztvárněním, uši všech pohladil i krásný dvojhlas. Na vše dohlížela a velmi kvalitně hodnotila porota, která byla – jako již tradičně – složena ze zkušených účinkujících 5. tříd. Každý účastník si opět odnesl pamětní list a sladkou odměnu, ti nejúspěšnější vyzpívali ještě blýskavou odměnu pro svou třídu. A byli to zpěváci s těmito písněmi:
1.třídy: „Podzime, podzime“ – 1.B, „Když jsem já sloužil“ – 1.C a „Ježibaba s ježibabou“ – 1.D
2.třídy: „Nafrněná“ – 2.A, „Naše Maryna“ – 2.B a „Hrály dudy“ – 2.C
3.třídy: „Jak jsi krásné“ – 3.B, „Skřítkové, dělníci“ – 3.C a „Jižní eskadrona“ – 3.E
4.třídy: „Hledání“ – 4.A, „Nám se stalo něco překrásného“ – 4.C a „Hlídač krav“ – 4.C
5.třídy: „Beskyde, Beskyde“ – 5.B, „Tři kříže“ – 5.C a „Jablko“ – 5.D
Všem moc blahopřejeme!