K provozu školy od 17. 5. 2021

(známo k 11. 5. 2021)

V návaznosti na rozvolňování protiepidemických opatření a rozhodnutí příslušných státních orgánů bude provoz v ZŠ Burešova od 17. 5. vypadat takto:

– pro žáky obou stupňů školy začíná prezenční výuka, všem zcela končí výuka distanční

– nově bude všem žákům stačit jen jedno antigenní testování týdně

– družina bude mimo provoz pouze vždy v pondělí ráno, jinak bude funkční po celý rozsah své obvyklé doby

– pro žáky bude plně funkční jídelna

Přetrvávající protiepidemická opatření jsou zejména:

• – v budově je nadále nutné zakrytí úst a nosu rouškou (žáci) nebo respirátorem (dospělí)
  • – v areálu musí mít žáci a zaměstnanci školy zakryta ústa a nos jen když jsou blíže než 2 metry k další osobě
  • – nutno nadále vstupovat do školy a odcházet ze školy, jídelny, družiny v rozepsaných časech (minimalizujeme kontakty žáků různých tříd)
  • – při výuce budou žáci po většinu vyučovacích hodin nadále setrvávat ve své třídě  (až na výjimky: např. cizí jazyky, ICT, Tv..)
  • – nadále bude přetrvávat rozsáhlé větrání i při nepřízni počasí
  • – nadále trvá zákaz vstupu cizích osob do budovy školy (až na odůvodněné výjimky – předem dohodnuté konzultace rodič x učitel apod.)
  • – v jídelně musí nadále i příbory a polévky a nápoje vydávat personál (nelze samoobslužně), proto zatím zůstává nabídka pouze ze dvou jídel
  • – přetrvává potřeba desinfekce „všude a stále“

Všichni rodiče by nejpozději během pátku 14. 5. měli obdržet od třídních učitelů svých dětí veškeré další potřebné informace.

Ivo Mlejnecký, ř. š.