ZŠ Burešova

Základní škola, Praha 8, Burešova 14

Látkové „domácí“ roušky žákům už nestačí

Upozorňujeme, že dle pokynu MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ  z 22.2. 2021 Č. j.: MZDR 15757/2020-44/MIN/KAN bude nutné, aby od 25. 2. 2021 osoby v budovách – tj. i ve škole – nosili respirátory  (vždy bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) a srovnatelné; děti do 15 let mají výjimku – těm stačí zdravotnická obličejová maska (chirurgická rouška, nanorouška apod.). Již tedy nestačí doma šité roušky. V prvních dnech „zapomnětlivcům“ nebo těm, kdo nestihnete respirátory či roušky zakoupit, škola roušky „zapůjčí“, ale v těchto případech prosíme o jejich navrácení (náhradní nepoužité), jakmile budete moci.

Děti by s sebou měly mít roušky nejméně dvě (obyč. roušky vydrží cca 2 hod.) a pytlík na použitou roušku („kontaminovanou“ – určenou k likvidaci).

Děkuji za pochopení

Ivo Mlejnecký, řed. školy