zsburesova

Další web používající WordPress

Mistři Dětského fotbalového poháru 2014

Ve čtvrtek 13. března se ve sportovní hale ZŠ Petřiny – jih sešli finalisté Dětského fotbalového poháru, jehož čtvrtý ročník probíhal od ledna do března 2014. Letošní ročník se mohl pochlubit solidní účastí 81 týmů s téměř 800 sportujícími školáky z celé Prahy (chlapci a dívky ve věku 6 – 8 let). Od počátku se malým fotbalistům ze ZŠ Burešova dařilo. Již od prvních utkání předváděli mimořádné nadšení, bojovného ducha a týmovou sounáležitost. Odměnou za stabilní výkon jim pak byl i celkem hladký postup z obou vyřazovacích kol. Před zraky desítek rodičů tedy nakonec mohli bojovat o celkové prvenství. Do semifinále kromě ZŠ Burešova postoupily tým ZŠ Nový Porg a dva vítězové základní části, tým ZŠ Kuncova a obhájce loňského prvenství ZŠ Eden. Utkání byla vypjatá, děti předváděly dramatické souboje a nasazením mohly směle soupeřit s výkony ligových fotbalistů. Do poslední chvíle nebylo jasno o vítězi, šance na celkové vítězství byly velice vyrovnané. Chlapci ze ZŠ Burešova však nezklamali a ve finálovém utkání zvítězili těsným výsledkem 2 :1 nad těžkým soupeřem ze ZŠ Nový Porg. Zaslouženě si potom přebrali pohár z rukou bývalého hráče Slavie Praha Karola Kisela, pod jehož záštitou se turnaj konal.
Konečné pořadí:

  1. místo – ZŠ Burešova, Praha 8
  2. místo – ZŠ Nový Porg , Praha 4
  3. místo – ZŠ Eden, Praha 10
    Své umění mohou chlapci předvést veřejnosti 12. 4. 2014 na stadionu Sparty, kdy při derby Sparty a Slavie povedou hráče na hřiště a o přestávce sehrají utkání proti dětem ze ZŠ Nový Porg. Fanoušci jsou vítáni!
    A zde jsou naši uspěšní fotbalisté:
    Adam Jelínek a Václav Kratěna – 1.B,

Štěpán Kefurt, David Ježek a Adam Ježek – 2.A,

Martin Pamětický, Filip Meško a Ivan Merkulov – 2.B,

Aleš Kuchař a Tadeáš Němec – 2.C,

Jiří Vajnar, Josef Němec a Matyáš Hrazdíra – 2.D

Další fotografie z utkání najdete ve fotogalerii!